imienia Profesora Kazimierza Orzechowskiego

Szkolenie biblioteczne

Dla studentów rozpoczynających studia organizuje się szkolenie z przysposobienia bibliotecznego w zakresie aktywnego korzystania ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej i Biblioteki Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii. Na tych szkoleniach studenci zaznajamiają się z umiejscowieniem bibliotek, godzinami ich otwarcia, z podstawowymi zasadami korzystania ze zbiorów i usług bibliotek, ze sposobem korzystania z katalogu komputerowego całego Systemu biblioteczno-informacyjnego Uniwersytetu Wrocławskiego (przeszukiwanie katalogu, zamawianie i rezerwacja książek, wysyłanie zamówienia, sprawdzanie swojego konta), korzystanie z katalogów kartkowych alfabetycznego i przedmiotowego, zamawianie książek z katalogu kartkowego. Ponadto prezentowane są bazy danych, które posiadają biblioteki.

Załączniki:
Pobierz ten plik (Bazy danych.pdf)Bazy danych.pdf[ ]341 kB