Nasz Patron

Orzechowski prawnikkw

Uniwersytet Wrocławski

logo white

Znalezione obrazy dla zapytania wydział prawa administracji i Ekonomii uwr

IBUK LIBRA

Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy roczny dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej. Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.

 Każdy użytkownik w sieci uczelni, po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/powinien otrzymać dostęp do książek w ibuku.

 Znajdź książkę przy pomocy naszej wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie kliknij na wybraną publikację aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści.

W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

 Konto myIBUK:

UWAGA:

- bardzo ważne! – w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło).

 Po założeniu konta myIbuk czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia.

 konto myIbuk - wymagana przeglądarka: Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox.

konto myIbuk - zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

 Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).

 W Bibliotece można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.

 Poniżej linki do filmików instruktażowych, które pokazują jak korzystamy z  platformy IBUK Libra.

Wszystkie filmiki są dostępne na Youtube, na naszym nowo utworzonym kanale (linki poniżej).

 •             https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

 •             https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk

IBUK LIBRA – INFORMACJE TECHNICZNE

Konfiguracja sprzętowa i wymagane oprogramowanie

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTLM5. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie

Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest stabilne połączenie z siecią internet o przepustowości min. 512kb/s (zalecamy 2Mbps). Należy zezwolić na wykorzystywanie plików cookie oraz JavaScript. Aplikacja komunikuje się przy użyciu protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (443). 

Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1.

Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl/ w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store.

Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.