BIBLIOTEKA

imienia Profesora Kazimierza Orzechowskiego

Aktualności

Wrocław, 2011 r. - uczestnicy i program

Uczestnicy IX Konferencji Kierowników Bibliotek Prawniczych, 
Wrocław 9 – 10 czerwca 2011 r. 
1.      Piotr Antczak,  ABE IPS Warszawa ………………………………………
2.      Ryszard Bania, UMCS Lublin         ………………………………………
3.      Patrycja Brzezińska, LEXISNEXIS Warszawa …………………………... 
4.      Marzanna Ciastek,  Uniwersytet Warszawski  …………………………….
5.      Beata Ciesielska,  Uniwersytet Adama Mickiewicza  ……………………..
6.      Marzenna Cupa UMK Toruń …………………………………………….
7.      Aleksandra Deptuła, UKSW – Warszawa   ……………………………….
8.      Magdalena Gapińska,  Uniwersytet Śląski  ………………………………
9.      Danuta Gburska,  Uniwersytet Śląski ……………………………………
10.   Andrzej Jaśkiewicz,  CH Beck ……………………………………………
11.   Joanna Jemioł,  UKSW Warszawa ……………………………………….
12.   Marta Kunicka,  Uniwersytet Śląski ……………………………………
13.   Monika Mężyńska,  Biblioteka Sejmowa ………………………………
14.   Grzegorz Mianowski,  Wolters Kluwer Warszawa ……………………..
15.   Tomasz Piechota,  CH Beck Poznań …………………………………….
16.   Alina Przydańska, Library Information Manager ………………………
17.   Danuta Rejmer-Broda,  Uniwersytet Szczecin …………………………
18.   Joanna Sadłowska,  Collegium Polonicom Słubice ……………………
19.   Iwona Sagan, Uniwersytet Szczecin …………………………………
20.   Marcin Skrabka, GASKOR ……………………………………………
21.   Jolanta Steinhoff,  ABE IPS Gliwice ……………………………………
22.  Jadwiga Surdacka,  KUL Lublin ………………………………………..
23.   Barbara Szczepańska,  Kancelaria Warszawa ………………………….
24.   Beata Szpulak, Uniwersytet Opolski ……………………………………
25.   Iwona Uliasz, KUL Lublin ………………………………………………
26.   Katarzyna Wasilewska, Biblioteka Sejmowa  ……………………………
27.   Marcin Włodarczyk, CH Beck Poznań …………………………………..
28.   Dagmara Woszczyk, Wolters Kluwer Wrocław …………………………
29.   Beata Wszołek, Biblioteka INP PAN Warszawa ……………………….
30.  Joanna Panek, Biblioteka Wydziału Prawa UMK ………………………..
31.  Bożena Górna UWr. ……………………………………………………….
32.  Tadeusz Juchniewicz UWr. …………………………………………………
33.  Magdalena Łuczak UWr. ……………………………………………………
34.  Joanna Mroczko-Sidorowicz UWr. ………………………………………...
35.   Teresa Pomorska UWr. ……………………………………………………..
36.  Andrzej Pukienas UWr. ……………………………………………………..
37.  Alicja Putek UWr. …………………………………………………………..
38.   Hanna Szarecka ……………………………………………………………
39.   Wioletta Zięba UWr. ……………………………………………………….

 

Program

 

Pierwszy Dzień   - czwartek, 9 czerwca 2011

9.30-10:00 - rejestracja uczestników konferencji,

10:00-10:30 – otwarcie Konferencji

   - przywitanie gości

   - przedstawienie sponsorów

  - spotkanie z Dziekanem WPAi E

 10:30 – 11:00 Alina Przydańska, Książki elektroniczne z zakresu prawa wydawnictw de Gruyter, Brill i Hart

 11:00 – 11:15 G. Mianowski, Ebooki prawnicze wydawnictwa WoltersKluwer           

 11:15 – 11:35 – Marcin Skrabka, "Nowoczesne sposoby dostępu do publikacji profesjonalnych, na przykładzie portalu - prawosocjalne.pl

11:45 – wyjazd (w autokarze: M. Skrabka, Praktyczne aspekty zakupu praw autorskich dla bibliotek cyfrowych; dyskusja nad prawem autorskim w bibliotekach)

14:00 – obiad w Kaczorowie

15:30 – zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

18:00-19:00 – zwiedzanie Świdnicy

19:00 – uroczysta kolacja ze Sponsorami

ok.. 22:00 – nocleg w Świdnicy w Hotelu Esperanto

 

Drugi Dzień - piątek, 10 czerwca 2011

 7:00 – 7:45 – śniadanie

 7:45 – wyjazd do Wrocławia

 9:30-10:15 – Tomasz Kalota, Biblioteki cyfrowe szansą… dla bibliotekarzy

10:15 – 11:00 zwiedzanie pracowni digitalizacji Biblioteki Uniwersyteckiej.

 11:30 – zwiedzanie Biblioteki Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii

 12:30 – Tomasz Piechota, Legalis – nowoczesne system informacji prawnej.

 13:00 – Piotr Antczak, Kolekcja czasopism prawniczych wydawnictwa Cambridge University

 13:15 –   Podsumowanie

 14:00 – obiad

 Konferencji towarzyszą wystawy książek: wydawnictw Beck i Gaskor oraz firmy ABE IPS

 Konferencja rozpoczyna się w s. 301 (III p.).