Próbny dostęp do bazy CEIC

Uprzejmie informujemy PT Użytkowników, że Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii uzyskał próbny dostęp do bazy CEIC.

Dostęp próbny do 30 września 2019 r.
Dostęp do bazy będzie możliwy poprzez adres:https://insights.ceicdata.com/login

Cechy bazy:

CEIC Data Managerwww.ceicdata.com, to rozwiązanie on-linowe, które pozwala na łatwą nawigację zgrupowanych baz danych CEIC, celem stworzenia szybkich i wnikliwych analiz. Użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych funkcji wyszukiwania, wizualizacji, przetwarzania i pobierania danych.

Bazy danych CEIC Data oferują precyzyjne i aktualne dane makroekonomiczne, sektorowe, finansowo-bankowe i statystyczne wraz z archiwami sięgającymi roku 1946 obejmujące dane z całego świata. Dane te wykorzystywane są przez instytucje zarządzające aktywami, instytucje rządowe, organizacje akademickie i badawcze jak również firmy konsultingowe.

Dane zawarte w bazie CEIC pochodzą z głównych, lokalnych i regionalnych biur statystycznych oraz z głównych organizacji zajmujących się zbieraniem danych dotyczących przemysłu dla wszystkich krajów objętych ochroną.

Baza CEIC to:

- ponad 5 miliony szeregów czasowych

- 18 sektorów makroekonomicznych

- 14 sektorów przemysłowych

- dane na poziomie regionu i miasta

- zasięg geograficzny obejmujący 195 krajów

Opinie nt. funkcjonalności bazy proszę kierować na adres: