wpae LOgo

Nasz Patron

profesor 029

Uniwersytet Wrocławski

logo white

Oxford University Press

Miło nam poinformować, że Uniwersytet Wrocławski uzyskał dostęp do baz wydawnictwa Oxford University Press. Dostęp będzie trwać do 31 grudnia 2021 r. i będzie możliwy w sieci informatycznej UWr oraz za pośrednictwem usługi PROXY. Zachęcamy do korzystania z baz:

University Press Scholarship Online

https://www.universitypressscholarship.com/

Oxford Scholarship Online

https://www.oxfordscholarship.com/

Oxford Medicine Online

https://oxfordmedicine.com/

Oxford Clinical Psychology Online

https://www.oxfordclinicalpsych.com/

Oxford Handbooks Online - All Modules

https://www.oxfordhandbooks.com/

Oxford Bibliographies Online - All Module

https://www.oxfordbibliographies.com/

Oxford Research Encyclopedias: All subjects

https://www.oxfordre.com/

Dostęp do baz danych wydawnictwa Sage Publication Ltd.

 

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że już od 1 stycznia 2021 r. uruchomiony został roczny dostęp do baz danych wydawnictwa Sage Publication Ltd. – w modelu EBA (Evidence Based Acquisition) bazy  będą dostępne w zasobach elektronicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Zasób ten obejmuje: 

SAGE PREMIER   baza zawiera dostęp do ponad 1 000 numerów recenzowanych czasopism naukowych (ponad 800 000 artykułów) z zakresu: nauk humanistycznych, socjologii, psychologii, nauk ścisłych, polityki, ekonomii i biznesu, nauk ścisłych oraz wiele innych wydawnictwa Sage Publication Ltd. 

SAGE RESEARCH METHODS CORE – baza stanowi kompleksową bibliotekę publikacji na temat metod badawczych; zawiera ponad 1000 książek, prac referencyjnych, artykułów w czasopismach i krótkich filmów z renomowanej listy metod badawczych SAGE, obejmujących cały proces badawczy oraz pełen zakres metod jakościowych, ilościowych i mieszanych stosowanych w naukach społecznych, a także wiele związanych z Science, Technology, and Medicine i naukami humanistycznymi. Baza zawiera wszystkie tytuły z serii SAGE Quantitative Applications in the Social Sciences (Little Green Books) i Qualitative Research Methods (Little Blue Books). 

SAGE RESEARCH METHODS VIDEO – baza zawiera ponad 400 filmów video z zakresu metod badawczych np. filmy instruktażowe, wykłady. Filmy mogą służyć jako wprowadzenie do tematu przed zajęciami lub dodatkowe źródła wiedzy, do zapoznania się przez studentów przed zajęciami.

                                         

SAGE RESEARCH METHODS CASES  - baza obejmuje ponad 700 „casów” (studiów przypadków) z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych, nauk ścisłych i nie tylko, które opisują dokładnie metody badawcze używane przy badaniach. 

EBA - Evidence Based Acquisition Ebooks – stanowi dostęp do ponad 5000 tytułów książek wydawnictwa SAGE Publication Ltd. 

EBA (Evidence Based Acquisition) to model zakupu ebooków, w którym książki do zakupu wybiera się po rocznym dostępie w oparciu o statystyki ich wykorzystania. 

Zachęcamy Państwa do zgłaszania sugestii, które książki powinny być włączone do zbiorów Biblioteki. 

Zgłoszenia można przesyłać przez cały rok na adres na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenie powinno być skonsultowane z przewodniczącym rady dyscypliny naukowej  

Użytkownicy będą uprawnieni do: 

  • czytania, 
  • kopiowania, 
  • drukowania rozdziałów niezbędnych do pracy naukowej lub dydaktycznej.

Baza będzie dostępna od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. z sieci wewnętrznej Uniwersytetu Wrocławskiego, jak również poprzez serwer proxy. 

Uwaga. W ramach dostępu w modelu EBA Ebooksmożliwe jest pobieranie poszczególnych rozdziałów książek. 

 

 Proquest One Academic

Od 1 stycznia 2021 r. Uniwersytet Wrocławski został roczny dostęp do baz danych wydawnictwa Proquest One Academic.


Zasób ten obejmuje:

Proquest Central - źródło informacji, które obejmuje bazy danych z takich dziedzin jak nauki społeczne, edukacja, nauki ścisłe i techniczne, biznes, zdrowie i medycyna. Zakres treściowy jest niezwykle obszerne.  Źródło multidyscyplinarnych poszukiwań dla pracowników naukowych.

 

ProQuest Dissertations & Theses Global - największy cyfrowy zbiór zawierający 4.5 mln prac dyplomowych i doktorskich (2.5 mln w dostępie pełnotekstowym). Baza, którą zaprojektowano jako oficjalne zewnętrzne repozytorium Amerykańskiej Biblioteki Kongresu, zawiera bogate materiały z Ameryki Północnej i innych regionów –zarówno historyczne, jak i bieżące.

 

Proquest Academic Complete - zapewnia pełnotekstowy dostęp do książek elektronicznych z różnych dziedzin.  Narzędzia do wyszukiwania i wykorzystywania informacji oraz zarządzania nimi.

 

Proquest Academic Video Online - udostępnia materiały wideo o znaczeniu programowym: filmy dokumentalne, wywiady, przedstawienia, programy informacyjne i kroniki filmowe oraz inne.

 

Użytkownicy uprawnieni są do:

  • czytania,
  • kopiowania,
  • drukowania rozdziałów niezbędnych do pracy naukowej lub dydaktycznej.

Baza będzie dostępna od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
z sieci wewnętrznej Uniwersytetu Wrocławskiego, jak również poprzez serwer proxy.

Link do zasobu: