wpae LOgo

Nasz Patron

profesor 029

Uniwersytet Wrocławski

logo white

IBUK LIBRA - dostęp do e-podręczników

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że Uniwersytet Wrocławski posiada dostęp do e-podręczników akademickich na platformie IBUK LIBRA http://libra.ibuk.pl/ .

Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.  

Platforma IBUK LIBRA pozwala nie tylko czytać książki, ale umożliwia także zaawansowaną pracę z e-ksiązką (zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii), dodatkowo publikacje w ibuku można czytać za pomocą komputera, tabletu i smartfonu.

Poniżej filmiki instruktażowe dot. platformy IBUK Libra.

•             https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

•             https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk

Polecam otwierać książkę w czytniku myIBUK

- bardzo ważne! – w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło), potem system zapyta o PIN.

Założenie konta myIBUK umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem. Po założeniu konta czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Kod Pin można uzyskać drogą mailową pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.