RSS

Pierwsze Spotkanie Kierowników Polskich Bibliotek Prawniczych

Znaczna część uczestników dotarła do Wrocławia już 16 czerwca 2003 r. Po południu gospodyni spotkania wraz z p. Hanną Szarecką, kierownikiem Sekcji Opracowania i Udostępniania Zbiorów, oprowadziły gości po Rynku wrocławskim oraz uliczkami Starego Miasta na Ostrów Tumski.

Następnego dnia dojechały pozostałe osoby. Najpierw zwiedzono nową Bibliotekę Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, którą oddano do użytku studentom 16 lutego 2003 r. O godz. 11.00 rozpoczęło się spotkanie z Panem Dziekanem Włodzimierzem Gromskim oraz Panią Dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej Anną Hołyk i Elżbietą Pietrzykowską, która w BU zajmowała się bibliotekami zakładowymi.

W miłej atmosferze rozmawiano o współpracy bibliotek prawniczych z jednostkami macierzystymi lub sprawującymi nadzór (bibliotekami głównymi i uniwersyteckimi). Każdy z uczestników opowiadał o własnych rozwiązaniach, wymieniano doświadczenia.

Zajmowano się również problemami i zadaniami stojącymi przed bibliotekami prawniczymi. Ustalono, że należy kontynuować takie spotkania. Pani Grażyna Twardak zaproponowała następne spotkanie w Słubicach w Bibliotece Collegium Polonicum.

Następnie udano się na zwiedzanie gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego (Auli Leopoldyńskiej, Oratorium Marianum, Muzeum Uniwersyteckiego oraz Wieży Matematycznej). Wycieczkę oprowadzał Pan Dyrektor Muzeum UWr. p. Ryszard Młynarski.

Galeria z...
 
 
Powered by Phoca Gallery