RSS

Piąte Spotkanie Kierowników Polskich Bibliotek Prawniczych

Pierwsze spotkania rozpoczęły się już w niedzielę. Część osób przyjechała wcześniej i wieczorem wyszła na spacer po Starówce. Toruń nocą wygląda pięknie...

Niezwykłą urodę elementów architektonicznych podkreśla światło. Żal było opuszczać przytulne toruńskie uliczki...

W poniedziałek rano na Wydziale Prawa i Administracji w Toruniu pełna niespodzianka: czekały na nas Panie z toruńskiej biblioteki prawniczej, które wręczały każdemu z uczestników torby z prezentami od Sponsorów, gadżetami UMK oraz identyfikatory ze smyczami. Tego jeszcze nie było! Identyfikatory!!! Z dużym zaskoczeniem obserwowaliśmy profesjonalne przygotowanie konferencji. Na stole czekały już ciastka, kawa, herbata, napoje. Gospodyni biegała zaaferowana: z jednej strony goście, z drugiej sprawy do załatwienia. Jak to zwykle bywa, każdy z czytelników ma wtedy niezwykle ważną sprawę do Biblioteki!

Po uroczystym przywitaniu, Gospodyni przedstawiła swój Zespół i rozpoczęliśmy zwiedzanie Biblioteki i Wydziału. Następnie w Sali Posiedzeń Rady Wydziału odbyło się niezwykle sympatyczne spotkanie z Panią Dziekan prof. dr hab. Bożeną Gronowską. W wystąpieniu Pani Profesor słychać było wyraźnie, iż sprawy biblioteczne są Jej bliskie, zna je bardzo dobrze, że lubi bibliotekarzy i często korzysta z usług biblioteki.

Przedstawiciel Wolters Kluwer p. Piotr Jankowski opowiedział o nowych projektach Wydawnictwa związanych z dostępem do wersji on-line czasopism prawniczych.

Po południu razem z Panią przewodnik udaliśmy się na spacer uliczkami Starego Miasta, zapoznawaliśmy się z historią miasta i poszczególnych budynków: kościołów, ratusza, zamku itp. Było to niezwykłe spotkanie.

Wieczorem spotkaliśmy się w Masce - saloniku artystycznym, gdzie przy dobrej kolacji obejrzeliśmy pełen humorystycznych skeczy i piosenek kabaretowy spektakl "Wino, kobiety i śpiew".

Następnego dnia od rana zwiedzaliśmy różne działy i czytelnie Biblioteki Uniwersyteckiej. Później odbyło się spotkanie z przedstawicielem Press, który zachęcał uczestników do korzystania z usług Firmy w zakupie książek, czasopism i baz danych. Zaproponował testowe dostępy do e-booków Wydawnictwa Springer i czasopism Oxford.

Po wspólnym obiedzie rozpoczęła się dyskusja nad powołaniem konsorcjum bibliotek prawniczych.

puszczaliśmy Toruń z nadzieją na to, że spotkamy się za rok. Tym razem gospodarzem będzie Uniwersytet Warszawski.

2007 r., ...
 
 
Powered by Phoca Gallery